Kolejny atak na silniki diesela !!

0    NEWSY, PRAWO  Bob
Kolejny atak na silniki diesela !!
12 Mar
10:23

Po wprowadzeniu ograniczeń na wjazd do centrum miast, ustawodawcy przeprowadzili kolejny atak na posiadaczy samochodów z silnikami diesela. Na całe szczęście nie w Polsce, ale zupełnie niedaleko bo w Wielkiej Brytanii. A to właśnie z zachodu Europy nasi politycy czerpią pomysły, zarówno te warte uwagi, jak i te całkowicie idiotyczne. Czekam zatem na „nowe” pomysły naszych…
A tymczasem na wyspach wymyślili, że auta napędzane silnikami diesela będą płaciły sporo więcej za parkowanie w centrum. Podobno te silniki są odpowiedzialne na ogromną ilość toksycznych spalin jakie gromadzą się w większych miastach tworząc smog.

Czy komuś zależy na większej sprzedaży benzyny czy produkcji większej ilości silników benzynowych ? Bo od kiedy to władze aż tak martwią się zdrowiem obywateli ?

Nowoczesne silniki diesela przecież są coraz bardziej ekonomiczne i coraz bardziej ekologiczne. Wprowadzenie systemu wspólnej szyny dla wtryskiwaczy, systemów recyrkulacji spalin, filtrów cząstek stałych, systemów dodających roztwór mocznika i kto wie co tam jeszcze zamontowali powoduje obniżenie tak naprawdę wszystkiego… oprócz kosztów zakupu auta z takim silnikiem. Ciągle są to półśrodki.

Jeśli ciągłe wysiłki konstruktorów silników wykorzystujących diesel ciągle nie nadążają za wymogami ustawodawców, może więc zakazać całkowicie używania ich w autach osobowych, silniki benzynowe niech będą nie większe niż 1.2, turbina będzie włączała się tylko na odpowiednich odcinkach dróg (obwodnice i autostrady) a paliwo będzie całkowicie z alkoholu lub gazu ziemnego ?

A tymczasem wymieniam diesela 1.9T  spalającego 6.5l w mieście na benzynę 2.5T, który w mieście spokojnie spali 15l. Ciekawe, który z nich bardziej zasyfi Wasze płuca ?

« »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *