Boom Beach

Boom Beach jest to gra HIT stworzona przez studio Supercell, twórców m.in. takich hitów jak Clash of Clans oraz Hay Day.
Gra dostępna jest na systemy Android i systemy mobilne oparte na „iApple”.
Gra jest darmowa ale z dostępnym systemem mikropłatności lecz nie są one nachalne.

Boom Beach, moja ocena ogólna to 8/10

Typowa gra polegająca na rozwoju swojej bazy, w tym przypadku wyspy umiejscowionej na mapie z całym mnóstwem innych wysepek, potencjalnie możliwych do wyzwolenia lub przejęcia.
Głównymi przeciwnikami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć są Armia Blackguard, szalony naukowiec Dr. Terror oraz inni gracze z całego świata.

Jak to się ma w tego typu grach on-line najczęściej, farmienie innych graczy jest najlepszym sposobem na zdobywanie w szybkim tempie surowców.
Im więcej mamy wysp pod władaniem, tym więcej mamy dochodu w postaci złota. O wiele mniej jest wysp specjalizujących się w produkcji jednego z trzech surowców potrzebnych do budowania i ulepszania.

Ograniczeniami Boom Beach z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, są surowce których zawsze brakuje, czas jaki potrzebny jest do odnowienia wojska po walce oraz czas potrzebny do rozbudowy zabudowań naszej wyspy.

Dodatkową opcją uniwersalnego środka płatniczego lub zamiennie stosowanego zamiast surowców są kryształy, które znajduje się w skrzyniach ukrytych na mapie, z misji podwodnych, z przybywających statków z nagrodami za wypełnione misje oraz za ataki przeprowadzona na naszą wyspę, nie koniecznie udane. Ataki odparte, ale ze stratami atakującego, również pozostawiają do odzysku kryształy.
Oczywiście można je dokupić za prawdziwe pieniądze.

Rozbudowywanie naszej rezydencji do kolejnych poziomów umożliwi nam ulepszanie istniejących, budowę kolejnych budynków oraz systemów obrony.
Na naszej wyspie mamy możliwość wydobywania/produkowania surowców, ale jest to kropla w morzu potrzeb. Możliwość bycia napadniętym przez innych graczy wymusza na nas wybudowanie i ulepszanie Ziemianki/Skrytki, która ochroni przynajmniej część zgromadzonych surowców.
Zabudowania systemów obronnych wyspy potrafią skutecznie odstraszyć napastników. Ale, jak to w życiu bywa, i tak zawsze znajdzie się ktoś silniejszy, kto uszczupli nasze zapasy.

Zdobywanie surowców poprzez atakowanie innych wysp jest najlepszym sposobem na zwiększenie dochodów pieniężnych i pozyskanie surowców.
Wyspy nieoznaczone czerwonym kółkiem, są wyspami przejętymi przez armię Balckguard, a wyzwolenie ich skutkuje cyklicznymi dochodami pieniężnymi.
Wyspy oznaczone czerwonym kółkiem to inni żeczywiści gracze, a dzięki wygranym atakom przejmujemy surowce i przez jakiś czas dostajemy pieniądze za uwolnienie tubylców. Wyspy z wizerunkiem wojskowego w mundurze, przypominającym SS-mana, są misjami głównymi w grze, nie ma ich jednak często i nie są łatwe do zaliczenia. Pływa on również w okolicy naszej wyspy i pojawia się możliwość wtedy próby stawienia oporu przy ataku na naszą wyspę.
Wyspy z wizerunkiem szalonego doktorka, są misjami dzięki którym możemy zmierzyć się z przeciwnikiem przechodząc przez kolejne etapy wzmacniania poziomów trudności obrony wyspy. Są to misje ograniczone czasowo do kilku godzin i pojawiają się one co jakiś czas.

Misja łodzią podwodną, jedyną jaką możemy dysponować, przynosi nam różne surowce i kryształy. W zależności od poziomu łodzi podwodnej, możemy zanurzać się płycej lub głębiej. Im wyższy poziom, tym głębiej możemy zejść, tym lepsze rzeczy możemy odkryć i wydobyć. Ceną za głębokość zanurzenia jest koszt takiej operacji oraz czas jej trwania.
Miejsca takich misji oznaczone są boją z flagą, a ich czas dostępności jest również ograniczony.

Aby zwiększać zasięg nasz zasięg działań militarnych niezbędne jest rozwijanie radaru. Z każdym poziomem mamy możliwość dokupienia/odkrycia kolejnych obszarów z wyspami.

X

Do wypełniania misji dysponujemy kilkoma rodzajami jednostek wojskowych, które możemy stosować również jednocześnie podczas misji. Jednostki równią się rodzajami broni, a co za tym idzie siłą i zasięgiem rażenia, szybkością poruszania się jednostek i ich odporności na zadawane obrażenia. Podczas ataku możemy decydować, które jednostki wypuścimy jako pierwsze i z jakim opóźnieniem wypuścimy następne.

Dodatkowym atutem jakim dysponujemy podczas ataku to Gunboat. Jest to łódź, która potrafi wystrzeliwać rakiety, flary kierunkujące wojska, race dymne chroniące wojska, bomby elektryczne powstrzymujące chwilowo obronę przed działaniem oraz apteczki.

Obrona wyspy polega na strategicznym rozmieszczeniu kwatery  głównej z innymi budowlami wyspy. Zniszczenie systemów obronnych lub zabudowań powoduje osłabienie kwatery głównej, ale zniszczenie tylko kwatery głównej skutkuje wygraniem starcia, więc jeśli można ograniczyć straty w wojsku to warto omijać systemy obronne. Zwłaszcza, że gracze otrzymują gratyfikację jeśli uda się zniszczyć jakieś jednostki atakujące.

Gracze mogą łączyć się w Teamy, które otrzymują możliwość wykonywania „wspólnych” misji i zdobywania punktów dla zespołu. Wspólne misje jednak nie są działaniami wspólnymi w jednoczesnym ataku a jedynie jak w trybie Singleplayer atakujemy wyspę, a po naszej klęsce gracz z Zespołu może poprawić po nas atakując pozostałe niezniszczone systemy obrony.

Na naszej wyspie mamy możliwość, po zebraniu odpowiedniej ilości kamieni mocy (7 sztuk) z każdego z czterech typów (Life, Ice, Magma, Dark) i trzech rodzai (Fragment, Shard, Crystal) utworzenie statui, która albo zwiększa przyrost surowców, obronę i atak wyspy, obronę i atak wojska. Każda statua jeśli nie jest nam przydatna, mamy ograniczoną ilość w zależności od rozwoju wyspy, może zostać zamieniona na lepszy kamień bądź Power Powder, czylil flaszkę z magicznym proszkiem czasowo zwiększającym możliwości pojedynczej statuy.

Uwaga! pojawia się mnóstwo aplikacji hackujących, teoretycznie dodających nam wybrane surowce w dowolnych ilościach. W większości są to niedziałające aplikacje, symulujące jedynie podłączenie do gry, a w rzeczywistości instalują konia trojańskiego. Te działające wymagają i tak płatności poprzez wysłanie SMSa, nic za darmo na szczęście. Ja nie oszukuję, kasę wolę wydać na inne zadowalacze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *