O mnie

 

Bob to ja.
Kanapki gotowe, złociste w szklanicy, Top Gear… powtórka, ale przynajmniej najnowsza seria.

BobON to blog motoryzacyjny, który stworzyłem i prowadzę od początku 2015 roku. Jest to powrót po wielu latach do tego typu zajęcia, kiedyś prowadziłem serwis informacyjny na zupełnie inny temat, niezwiązany zupełnie z motoryzacją. Może kiedyś powróci. A może ktoś z Was kojarzy co było tematem owej strony ?

Jestem wielkim fanem motoryzacji, tej na 4 kołach. Nie tylko interesuje mnie sam fakt istnienia pojazdów, ale i ich działanie, serwis i modyfikacje zwane poniekąd tuningiem.
Swoją przygodę z motoryzacją rozpocząłem jeszcze będąc dzieckiem. Prawdopodobnie od kiedy moi rodzice kupili pierwsze auto, był to poczciwy Maluch. Tato będąc „złotą rączką” sam serwisował nasze pojazdy a ja zawsze patrzyłem mu na ręce.
Pasję motoryzacyjną przekazał mi mój dziadek w genach, bo nigdy nie było mi dane z nim o tym porozmawiać, był mistrzem w serwisowaniu aut. Podobno Warszawę znał na pamięć i z zamkniętymi oczami potrafił każdą usterkę opisać i podpowiedzieć czynności naprawcze.

Sam jestem serwisantem swoich pojazdów. Nikt jak ja nie potrafi pieścić ich, a w większości serwisów z jakich miałem okazję korzystać, panowie „specjaliści” przy okazji naprawy często coś spieprzyli, albo przypadkowo albo przez oszczędności w czasie. Zawsze jak się takie rzeczy okazywały, nie dałem już nigdy zarobić tym niby mechanikom. Na szczęście nie korzystam z usług mechaników zbyt często, ale czasem trzeba się wspomóc chociażby ze względu na brak wymaganych narzędzi.

Przez mój „garaż” przewinęło się mnóstwo pojazdów osobowych i dostawczych, w sumie już kilka milionów kilometrów mam przebytych na moim osobistym liczniku. Kilka na szczęście niegroźnych stłuczek oraz mnóstwo dziwnych i niebezpiecznych sytuacji, których prowodyrem nie byłem ja.

Będę poruszał na moim blogu tematy szeroko pojętej motoryzacji. Nie interesuję się pojazdami ciężarowymi jak i motocyklami, ale nie wykluczam, że zdarzy się poruszyć również te tematy.

Tweeter @BobONmf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *